DokuWiki

It's better when it's simple

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


pl:update_check

To jest stara wersja strony!


Update Check

Domyślnie DokuWiki sprawdza raz dziennie specjalny adres URL szukając nowych powiadomień. System powiadomień ma na celu informowanie administratorów DokuWiki o nowych wydaniach oraz poprawkach bezpieczeństwa.

Włączone ACL powoduje wyświetlenie powiadomień jedynie dla administratorów. W przeciwnym razie widoczne jest ono dla wszystkich użytkowników.

By skorzystać z opcji systemu powiadomień upewnij się, że twój firewall pozwala na łączenie z adresem update.dokuwiki.org na porcie 80. W razie gdy nie potrzebujesz tej funkcji możesz ją wyłączyć za pomocą opcji updatecheck.

Każde powiadomienie posiada swój unikalny numer ID podany w nawiasach kwadratowych. Powiadomienia z wyższym ID niż ustawione w conf/msg będą wyświetlane. Dokonując aktualizacji do wydania podanego w powiadomieniu, plik conf/msg zostanie także zaktualizowany, co zaowocuje ukryciem powiadomienia. Jeżeli nie chcesz dokonać aktualizacji do podanej wersji w powiadomieniu wystarczy zwiększyć numer w conf/msg.

Podczas aktualizowania twojej instalacji może się zdarzyć, że DokuWiki nadal będzie pokazywał powiadomienie, nawet gdy numer w pliku conf/msg zostanie automatycznie zwiększony. Związane jest to z buforowaniem pobranego powiadomienia na cały dzień, stąd odświeżenie nastąpi jedynie gdy ostatnio modyfikowany znacznik czasu conf/msg jest wyższy od zapisanego w buforowanym pliku. Aby zaprzestać wyświetlania przestarzałego powiadomienia możesz zaczekać dzień, dokonać touch na pliku conf/msg lub skasować plik data/cache/messages.txt.

pl/update_check.1187219127.txt.gz · ostatnio zmienione: 2011-11-01 17:57 (edycja zewnętrzna)

Wszystkie treści w tym wiki, którym nie przyporządkowano licencji, podlegają licencji: CC Attribution-Share Alike 4.0 International
CC Attribution-Share Alike 4.0 International Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki