DokuWiki

It's better when it's simple

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


Pasek boczny

This translation is older than the original page and might be outdated. See what has changed.
Translations of this page?:

Learn about DokuWiki

Advanced Use

Corporate Use

Our Community


Follow us on Facebook, Twitter and other social networks.

Our Privacy Policy

pl:update_check

Update Check

Domyślnie DokuWiki sprawdza raz dziennie specjalny adres URL szukając nowych powiadomień. System powiadomień ma na celu informowanie administratorów DokuWiki o nowych wydaniach oraz poprawkach bezpieczeństwa.

Włączone ACL powoduje wyświetlenie powiadomień jedynie dla administratorów. W przeciwnym razie widoczne jest ono dla wszystkich użytkowników.

By skorzystać z opcji systemu powiadomień upewnij się, że twój firewall pozwala na łączenie z adresem update.dokuwiki.org na porcie 80. W razie gdy nie potrzebujesz tej funkcji możesz ją wyłączyć za pomocą opcji updatecheck.

Każde powiadomienie posiada swój unikalny numer ID podany w nawiasach kwadratowych. Powiadomienia z wyższym ID niż ustawione przez zmienną $updateVersion w pliku ./doku.php będą wyświetlane. Dokonując aktualizacji do wydania podanego w powiadomieniu, plik doku.php zostanie także zaktualizowany, co zaowocuje ukryciem powiadomienia. Jeżeli nie chcesz dokonać aktualizacji do podanej wersji w powiadomieniu wystarczy zwiększyć numer wersji w pliku doku.php (w starszych wersjach znajduje się on na górze pliku ./conf/msg).

Podczas aktualizowania twojej instalacji może się zdarzyć, że DokuWiki nadal będzie pokazywał powiadomienie, nawet gdy numer w pliku doku.php zostanie automatycznie zwiększony. Związane jest to z buforowaniem pobranego powiadomienia na cały dzień, stąd odświeżenie nastąpi jedynie gdy ostatnio modyfikowany znacznik czasu dla pliku doku.php jest wyższy od zapisanego w buforowanym pliku. Aby zaprzestać wyświetlania przestarzałego powiadomienia możesz zaczekać jeden dzień, wykonać komendę touch1) na plik doku.php lub skasować plik data/cache/messages.txt.

1)
touch jest komendą UNIX zmieniająca czas modyfikacji pliku
pl/update_check.txt · ostatnio zmienione: 2011-11-01 17:57 przez wargo