DokuWiki

It's better when it's simple

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


pl:update_check

Update Check

Domyślnie DokuWiki sprawdza raz dziennie specjalny adres URL szukając nowych powiadomień. System powiadomień ma na celu informowanie administratorów DokuWiki o nowych wydaniach oraz poprawkach bezpieczeństwa.

Włączone ACL powoduje wyświetlenie powiadomień jedynie dla administratorów. W przeciwnym razie widoczne jest ono dla wszystkich użytkowników.

By skorzystać z opcji systemu powiadomień upewnij się, że twój firewall pozwala na łączenie z adresem update.dokuwiki.org na porcie 80. W razie gdy nie potrzebujesz tej funkcji możesz ją wyłączyć za pomocą opcji updatecheck.

Każde powiadomienie posiada swój unikalny numer ID podany w nawiasach kwadratowych. Powiadomienia z wyższym ID niż ustawione przez zmienną $updateVersion w pliku ./doku.php będą wyświetlane. Dokonując aktualizacji do wydania podanego w powiadomieniu, plik doku.php zostanie także zaktualizowany, co zaowocuje ukryciem powiadomienia. Jeżeli nie chcesz dokonać aktualizacji do podanej wersji w powiadomieniu wystarczy zwiększyć numer wersji w pliku doku.php (w starszych wersjach znajduje się on na górze pliku ./conf/msg).

Podczas aktualizowania twojej instalacji może się zdarzyć, że DokuWiki nadal będzie pokazywał powiadomienie, nawet gdy numer w pliku doku.php zostanie automatycznie zwiększony. Związane jest to z buforowaniem pobranego powiadomienia na cały dzień, stąd odświeżenie nastąpi jedynie gdy ostatnio modyfikowany znacznik czasu dla pliku doku.php jest wyższy od zapisanego w buforowanym pliku. Aby zaprzestać wyświetlania przestarzałego powiadomienia możesz zaczekać jeden dzień, wykonać komendę touch1) na plik doku.php lub skasować plik data/cache/messages.txt.

1)
touch jest komendą UNIX zmieniająca czas modyfikacji pliku
pl/update_check.txt · ostatnio zmienione: 2011-11-01 17:57 przez wargo

Wszystkie treści w tym wiki, którym nie przyporządkowano licencji, podlegają licencji: CC Attribution-Share Alike 4.0 International
CC Attribution-Share Alike 4.0 International Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki