DokuWiki

It's better when it's simple

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


pl:backlinks

Linki zwrotne

Linki zwrotne to linki prowadzące na bieżącą stronę. W DokuWiki możesz zobaczyć listę stron przekierowujących na bieżący dokument klikając na nazwę strony na górze. Jeśli układ wiki nie zawiera nazwy strony, możesz odnaleźć linki zwrotne dopisując ?do=backlink do adresu URL strony.

By przyspieszyć wyszukiwanie linków zwrotnych, używany jest indeks pełnego wyszukiwania tekstowego. Oznacza to nałożenie pewnych ograniczeń na linki zwrotne:

  • Linki ze stron o nazwach krótszych niż 3 znaki nie zostaną odnalezione
  • to samo dotyczy nazw stron zawierających kilka oddzielonych podkreśleniami części, z których żadna nie jest dłuższa niż 3 znaki

Sieroty

Strona nie posiadająca linków zwrotnych nazywana jest sierotą. Oznacza to, że jako że nie brak linków prowadzących do niej, nikt jej nie zobaczy. Jednakże, jest ona wciąż dostępna jeśli wpiszesz jej adres URL, lub korzystając z narzędzia wyszukiwania, a także funkcji indeksu. Jest również dostępna wtyczka wyświetlająca strony sieroty.

Blokowanie linków zwrotnych

Możesz zablokować wszystkie linki zwrotne przy użyciu menadżera konfiguracji (patrz disableactions). Aby usunąć link z nazwy strony musisz zmienić main.php w twoim szablonie zastępując poniższe linie:

<div class="pagename">
  [[<?php tpl_link(wl($ID,'do=backlink'),tpl_pagetitle($ID,true),'title="'.$lang['btn_backlink'].'"')?>]]
</div>

przez:

<div class="pagename">
  [[<?php print tpl_pagetitle($ID,true)?>]]
</div>
pl/backlinks.txt · ostatnio zmienione: 2012-01-06 18:52 przez 78.8.114.32

Wszystkie treści w tym wiki, którym nie przyporządkowano licencji, podlegają licencji: CC Attribution-Share Alike 4.0 International
CC Attribution-Share Alike 4.0 International Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki