DokuWiki

It's better when it's simple

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


pl:update_check

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

pl:update_check [2007-08-16 01:05] – edycja zewnętrzna 127.0.0.1pl:update_check [2011-11-01 17:57] (aktualna) – Update wargo
Linia 6: Linia 6:
 By skorzystać z opcji systemu powiadomień upewnij się, że twój firewall pozwala na łączenie z adresem ''update.dokuwiki.org'' na porcie 80. W razie gdy nie potrzebujesz tej funkcji możesz ją wyłączyć za pomocą opcji [[config:updatecheck]]. By skorzystać z opcji systemu powiadomień upewnij się, że twój firewall pozwala na łączenie z adresem ''update.dokuwiki.org'' na porcie 80. W razie gdy nie potrzebujesz tej funkcji możesz ją wyłączyć za pomocą opcji [[config:updatecheck]].
  
-Każde powiadomienie posiada swój unikalny numer ID podany w nawiasach kwadratowych. Powiadomienia z wyższym ID niż ustawione w ''conf/msg'' będą wyświetlane. Dokonując aktualizacji do wydania podanego w powiadomieniu, plik ''conf/msg'' zostanie także zaktualizowany, co zaowocuje ukryciem powiadomienia. Jeżeli nie chcesz dokonać aktualizacji do podanej wersji w powiadomieniu wystarczy zwiększyć numer w ''conf/msg''.+Każde powiadomienie posiada swój unikalny numer ID podany w nawiasach kwadratowych. Powiadomienia z wyższym ID niż ustawione przez zmienną ''$updateVersion'' pliku ''./doku.php'' będą wyświetlane. Dokonując aktualizacji do wydania podanego w powiadomieniu, plik ''doku.php'' zostanie także zaktualizowany, co zaowocuje ukryciem powiadomienia. Jeżeli nie chcesz dokonać aktualizacji do podanej wersji w powiadomieniu wystarczy zwiększyć numer wersji pliku ''doku.php'' (w starszych wersjach znajduje się on na górze pliku ''./conf/msg'').
  
-Podczas aktualizowania twojej instalacji może się zdarzyć, że DokuWiki nadal będzie pokazywał powiadomienie, nawet gdy numer w pliku ''conf/msg'' zostanie automatycznie zwiększony. Związane jest to z buforowaniem pobranego powiadomienia na cały dzień, stąd odświeżenie nastąpi jedynie gdy ostatnio modyfikowany znacznik czasu ''conf/msg'' jest wyższy od zapisanego w buforowanym pliku. Aby zaprzestać wyświetlania przestarzałego powiadomienia możesz zaczekać dzień, dokonać ''touch'' na pliku ''conf/msg'' lub skasować plik ''data/cache/messages.txt''.+Podczas aktualizowania twojej instalacji może się zdarzyć, że DokuWiki nadal będzie pokazywał powiadomienie, nawet gdy numer w pliku ''doku.php'' zostanie automatycznie zwiększony. Związane jest to z buforowaniem pobranego powiadomienia na cały dzień, stąd odświeżenie nastąpi jedynie gdy ostatnio modyfikowany znacznik czasu dla pliku ''doku.php'' jest wyższy od zapisanego w buforowanym pliku. Aby zaprzestać wyświetlania przestarzałego powiadomienia możesz zaczekać jeden dzień, wykonać komendę ''touch''((''touch'' jest komendą UNIX zmieniająca czas modyfikacji pliku)) na plik ''doku.php'' lub skasować plik ''data/cache/messages.txt''.
pl/update_check.1187219127.txt.gz · ostatnio zmienione: 2011-11-01 17:57 (edycja zewnętrzna)

Wszystkie treści w tym wiki, którym nie przyporządkowano licencji, podlegają licencji: CC Attribution-Share Alike 4.0 International
CC Attribution-Share Alike 4.0 International Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki