DokuWiki

It's better when it's simple

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


Pasek boczny

This translation is older than the original page and might be outdated. See what has changed.
Translations of this page?:

Learn about DokuWiki

Advanced Use

Corporate Use

Our Community


Follow us on Facebook, Twitter and other social networks.

Our Privacy Policy

pl:editing

Edycja stron

By zmienić stronę w wiki wystarczy wcisnąć przycisk podpisany „Edytuj stronę” widoczny na początku i końcu strony. Powoduje to przełączenie w tryb edycji tej strony, dając możliwość zmiany źródła strony w osadzonym edytorze.

Strony wiki pisane są prostą, tekstową składnią, pozwalającą tworzyć strukturę i miłe formatowanie utrzymując jednocześnie dużą czytelność źródła strony. Po edycji strony i zapisaniu zmian, poprzednia zawartość nie jest tracona. Zapisana zostaje jako poprzednia wersja strony w lamusie i ciągle może być przeglądana i odtworzona.

Zanim zmienisz swoją pierwszą „prawdziwą” stronę w wiki, powinieneś wypróbować możliwości w piaskownicy. Piaskownica przeznaczona jest do testowania i bawienia się rzeczami ile dusza zapragnie. (Piaskownica jest tworzona podczas instalacji DokuWiki, w przestrzeni nazw „playground”. W celu wykonywania okresowego wyczyszczenia piaskownicy, patrz konserwacja.)

Rozwiązywanie problemów

W pewnych przypadkach edycja strony jest niemożliwa. W większości przypadków wynika to z poniższych przyczyn:

  • Niektóre strony mogą być zablokowane.
  • Możesz nie mieć wystarczających uprawnień do edycji strony. W takim przypadku nie będziesz widział przycisku edycji, zobaczysz za to przycisk o nazwie „Pokaż źródło strony”. By móc edytować stronę być może musisz się najpierw zalogować. Patrz kontrola dostępu by poznać więcej informacji.
  • Przycisk „Pokaż źródło strony” może być zablokowany w konfiguracji. Zalogowani użytkownicy z uprawnieniami zmiany mogą oczywiście nadal edytować stronę.

Patrz również

pl/editing.txt · ostatnio zmienione: 2014-08-26 23:56 przez 159.205.31.32