DokuWiki

It's better when it's simple

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


pl:editing

Edycja stron

By zmienić stronę w wiki wystarczy wcisnąć przycisk podpisany „Edytuj stronę” widoczny na początku i końcu strony. Powoduje to przełączenie w tryb edycji tej strony, dając możliwość zmiany źródła strony w osadzonym edytorze.

Strony wiki pisane są prostą, tekstową składnią, pozwalającą tworzyć strukturę i miłe formatowanie utrzymując jednocześnie dużą czytelność źródła strony. Po edycji strony i zapisaniu zmian, poprzednia zawartość nie jest tracona. Zapisana zostaje jako poprzednia wersja strony w lamusie i ciągle może być przeglądana i odtworzona.

Zanim zmienisz swoją pierwszą „prawdziwą” stronę w wiki, powinieneś wypróbować możliwości w piaskownicy. Piaskownica przeznaczona jest do testowania i bawienia się rzeczami ile dusza zapragnie. (Piaskownica jest tworzona podczas instalacji DokuWiki, w przestrzeni nazw „playground”. W celu wykonywania okresowego wyczyszczenia piaskownicy, patrz konserwacja.)

Rozwiązywanie problemów

W pewnych przypadkach edycja strony jest niemożliwa. W większości przypadków wynika to z poniższych przyczyn:

  • Niektóre strony mogą być zablokowane.
  • Możesz nie mieć wystarczających uprawnień do edycji strony. W takim przypadku nie będziesz widział przycisku edycji, zobaczysz za to przycisk o nazwie „Pokaż źródło strony”. By móc edytować stronę być może musisz się najpierw zalogować. Patrz kontrola dostępu by poznać więcej informacji.
  • Przycisk „Pokaż źródło strony” może być zablokowany w konfiguracji. Zalogowani użytkownicy z uprawnieniami zmiany mogą oczywiście nadal edytować stronę.

Patrz również

pl/editing.txt · ostatnio zmienione: 2014-08-26 23:56 przez 159.205.31.32

Wszystkie treści w tym wiki, którym nie przyporządkowano licencji, podlegają licencji: CC Attribution-Share Alike 4.0 International
CC Attribution-Share Alike 4.0 International Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki