DokuWiki

It's better when it's simple

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:installer

DokuWiki - Instalace

(zkopírováno z http://navody.c4.cz/dokuwiki-instalace)

DokuWiki je wiki systém, který používá jednoduchou syntaxi, obsahuje fulltextové vyhledávání a podporuje český jazyk. Aplikace je vhodná zejména pro psaní dokumentace. DokuWiki používá pro ukládání dat textové soubory (vůbec nepoužívá databázi). Aplikace je šířena pod licencí GNU GPL, takže si ji můžete zdarma stáhnout, nainstalovat a používat.

Stažení programu

Z oficiálních stránek stáhněte nejnovější stabilní verzi DokuWiki.

Rozbalení souborů

Rozbalte instalační balíček dekompresním programem (např. pomocí programu Total Commander) do vámi vybraného adresáře na pevném disku. Složka s rozbalenou instalací by měla obsahovat např. podadresáře „bin“, „conf“, „data“ atd. Zkopírování souborů na server

Obsah složky s rozbalenými soubory zkopírujte pomocí FTP klienta (např. pomocí programu Total Commander) do zvolené složky na vašem webovém serveru (např. do kořenového adresáře webu dokuwiki.demo.c4.cz).

Instalace DokuWiki

Krok 1 - Spuštění instalace systému DokuWiki

Do adresního řádku internetového prohlížeče zadejte adresu (URL) souboru „install.php“, který je umístěn na webovém serveru v adresáři, kde budete provozovat aplikaci. V našem případě se jedná o kořenový adresář webu dokuwiki.demo.c4.cz, takže URL je: http://dokuwiki.demo.c4.cz/install.php

Krok 2 - Nastavení přístupových údajů

Nejprve nastavte český jazyk volbou „Choose your language“ v pravém horním rohu obrazovky instalace, změňte hodnotu na „cs“ a stiskněte tlačítko „Aktualizovat“. Následně vyplňte kolonky v instalačním formuláři.

  • Wiki Name - název wiki systému
  • Enable ACL - ponechte zaškrtnuté, umožňuje administrátorovi přihlášení a provádění administračních úkonů (instalace pluginů, vytváření nových uživatelských účtů, …)
  • Superuser - uživatelské jméno pro administrátorský přístup, např. „administrator“
  • Celé jméno - vaše jméno
  • E-mail - kontaktní emailová adresa na administrátora
  • Heslo - heslo pro administrátorský účet systému
  • Ještě jednou - potvrzení hesla pro administrátorský účet
  • Initial ACL policy - nastavení přístupových práv pro uživatele: „Open Wiki“ - každý návštěvník (i neregistrovaný) může číst a měnit obsah stránek, „Public Wiki“ - číst obsah může každý, měnit jen registrovaní uživatelé, „Closed Wiki“ - obsah je přístupný jen pro registrované uživatele (pro čtení i pro změny)

Jakmile formulář vyplníte, přesuňte se k dalšímu kroku instalace stisknutím tlačítka „Uložit“.

Krok 3 - Instalace dokončena

V tomto kroku vám instalátor oznámí že nastavení bylo úspěšně dokončeno. Smažte soubor „install.php“ z webu (pomocí FTP klienta). Tímto je instalace dokončena. Nyní můžete v prohlížeči otevřít úvodní stránku nainstalovaného wiki systému.

cs/installer.txt · Poslední úprava: 2011-11-27 19:19 autor: wargo

Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí: CC Attribution-Share Alike 4.0 International
CC Attribution-Share Alike 4.0 International Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki